ادبیات آیینی یا کلوپ سیاسی (مافیای شعر)

ساخت وبلاگ
چکیده : ادبیات آیینی یا کلوپ سیاسی (مافیای شعر) کلوپ یعنی جایی برای تفریح (فان Fun) و وقتی تاسف بارمی شود ... با عنوان : ادبیات آیینی یا کلوپ سیاسی (مافیای شعر) بخوانید :

یک دهه است که عده ای قالب برسرنوشت "شعر آیینی (دینی) " کشورشده اند که تمام اعتبار و آبروی شعرولایی را به نام دین و ارادت به معصومین (ع)،تنها برای "کلوپ های سیاسی" خود می بلعند!

دوسال پیش با تحول دولت "اعتدال گرا" وقتی معاونت فرهنگی اداره ارشاد قم منسوب می شد ، خدمت ایشان ملتمسانه عرض کردیم شما را به خدایی که می پرستید و با ادعای ایمانی و وجدانی وارد معرکه ی فرهنگ شده اید ؛افراد "مافیای سابق "را از  ادبیات ولایی استان قم "خلع ید" کنید!

پس از گذشت دوسال هنوزهم تمام ارکان شعر استان  از "سر تا دم " دراختیارکسانی است که خصوصیتشان همانند "امویه " است :خداگوی خداجوی اما به شرطهاوشروطها ! هرکه راخواستند میارند و هرکه را خواست می برند! افرادی را مثل مارکوپولو درسطح کشوربه محافل باندی خوددعوت و عناوین می بخشند که  هیچگونه سابقه ی مفید علمی و ادبی درسطح مطرح دانشگاهی یا حوزوی ندارند!

جریان معرفی به نشرکتاب و جریان همایش ها و کنگره ها و جشنواره ها که بماند، تمام جراید، سایت ها ، خبرگزاری ها، نشریات، هزینه ها ، بودجه سوزاندن ها، و ... و... و ...دراختیار آنان بوده و جز آنان کسی ورود به حوزه ی فعالیت آنان را ندارد!

*بنده درطول دودهه فعالیت شاعری و نویسندگی (تنها دراستان قم) هنوز نه اسمی از خود درفهرست ارشاد قم دیده ام و نه رسمی؟! نه فراخوانی و نه ایجادامکانی ! جز آنچه "محبت برخی کارکنان صدیق و مهربانی که متاسفانه ، کاری نمی توانند بکنند! فقط ادب و مهرشان مثال زدنی است".

*چرا آقای مسئول یا معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ؟چرا ملاک اداره ارشادبرای معرفی شعرا و هنرمندان شاخص "معقول" نیست؟!بهتراست به لیست شاعران استان هایی مثل البرز یا استان های همجوار نگاهی بیاندازید؛ تا ببینید : استان کوچک و نو بنیادی مثل البرز چند هنرمندوشاعر شاخص و یا معروف درلسیت خود دارد و استان قم را هم ببینید؟!

*چطور یک نفر درعرض 5 سال شاعرشاخص می شود؟!

*چطوردرعرض 20 سال فعالیت که ماحصل آن صدها متن و نثرادبی در جراید و سایت های سرارکشور - حتی دربیرون از کشورو درسایت های کشورهای فارسی زبان است- و ده ها مقاله و نقدادبی دینی دربرترین فصل نامه ها و صدها قطعه شعر همراه با اجرا در شهرهای مختلف ( آن هم نه توسط باندها و کلوپ های سیاسی ! که از سرارادت برگزارکنندگان و شعورعلمی شان) هنوز حتی یک ناشر پیشنهاد نشر به امثال بنده نمی دهد ! ولی باند مافیایی و زیاده طلب هزاران قطعه شعر را تحت عنوان "آیینی" در سال 92 از شاعران تازه به دوران رسیده "چاپ" می کند؟!

* ازاین که همیشه مارا از سطح حتی استان های دور کشور ، "عقب " نگه داشته اید ! لذت می برید؟

*این که اجازه "رشد"  و "معرفی" به امثال بنده نمی دهید ! نوعی "مدیریت فرهنگی" است ؟!

*کجای مرام شما "ولایی" است؟ کجای رفتارشما شبیه محبان امام حسین علیه السلام است؟

*کجای سلوک "علوی" این چنین است ؟ که بیشتر به اموی می ماند تا علوی؟

*چگونه می توانم این "وهن" را بپذیرم که من هم برای مولایم می سرایم و تو هم می سرایی ! اما مال تو "متبرک" است و مال من باید در "نوبت متبرک شدن " بماند؟!

*مثل "ساسانی ها" رفتارمی کنید ! آن وقت متواضعانه می گویید: التماس دعا !!

*نفرین "جد بزرگوارم" برشما باد که نه احترام پیشکسوت می دانید و نه احترام موی سفید و نه احترام سید و اولاد پیغمبر؟!!

- بهتراست بدانید: اگر ظهورو حضور جدگرامی ام (ص) درعالم خاک نبود هنوز هم "تیشتر" رامی پرستیدید؟!

حواستان باشد ! اگر میزهای شما "صاحب" داشت ، به "شما" نمی رسید!!

از من به شما نصیحت: مدیون "هزاران نفر" از دنیا می روید اگر این چنین به رفتار باندی و مافیایی خودتان ادامه دهید!

حساب تک تک "ابیاتی" را که امثال "حقیر" در مدح و مرثیه ی اولیای خدا علیهم السلام نوشته ایم و درپستوی خانه هاگردوخاک می خورد ؛ درمحضر خداوند روزی شهادت به اعمال شما خواهد داد و "خداوند" از "شما " بازخواست خواهد کرد!

این شما و این هم قضاوت روزگار و عدالت حضرت پروردگار!

همانطورکه خود (جل جلاله الشریف) فرموده اند: ان الله مع الصابرین ، ما هم صبر می کنیم!

منه خوش کچدی بو دارفناده

ولیکن سن کمین غداره گچمز!

 یا حق ! 

 

...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 10 آذر 1395 ساعت: 8:13